Najlepsza strona dnia

Porady

Jakie wybrać okulary?

Okulary powinny przede wszystkim zapewnić dobre i komfortowe widzenie. Nigdy nie kupuj gotowych okularów, muszą być wykonane specjalnie dla Ciebie!

Jakie wybrać oprawki?

Oprawa okularowa powinna być dopasowana do twarzy pod względem estetycznym, jak również pod względem technicznym. Właściwy wybór jest możliwy tylko wtedy, gdy uwzględnimy zastosowanie okularów, rodzaj wykonywanej pracy, uprawiany sport, kolory strojów, kształt i grubość szkieł, rozstaw oczu i oczywiście oczekiwania Klienta. Wszystkie czynniki są bardzo istotne.

Jak pielęgnować okulary?

Okulary można myć pod bieżącą letnią wodą używając mydła lub jakiegokolwiek detergentu można przy tym posłużyć się mokrą miękką ściereczką lub opuszkami palców. Następnie chusteczką higieniczną, nie pocierając należy odsączyć wilgoć. Jeżeli korzystasz z okularów z dala od domu, możesz używać specjalnych wilgotnych ściereczek lub ściereczek z mikrofazy. Nie używane okulary należy włożyć natychmiast do etui. Nigdy nie należy kłaść okularów soczewkami w dół. Okulary ściągaj i zakładaj obydwiema rękami. Co pewien czas oddaj okulary do konserwacji. Nie wycieraj soczewek na sucho ani twardymi materiałami takimi jak: chusteczka higieniczna, papier toaletowy, koszula, krawat, ręcznik itp., które mogą porysować szkła.

Jakie wybrać soczewki kontaktowe?

Soczewki kontaktowe możemy podzielić na grupy miękkie( hydrożelowe lub silikonowo-hydrożelowe) i twarde. Specjalista podczas badania wzroku jest w stanie stwierdzić czy pacjent może nosić soczewki kontaktowe, jaki będzie
ich rodzaj i sposób noszenia.

Jak pielęgnować soczewki kontaktowe?

Soczewki kontaktowe wielokrotnego użytku należy czyścić, dezynfekować i przechowywać ściśle według wskazówek umieszczonych na opakowaniu płynu wielofunkcyjnego i zaleceń specjalisty. Soczewki kontaktowe trzeba przechowywać w specjalnych pojemnikach wymienianych regularnie na nowe. Bardzo ważna jest odpowiednia higiena pojemniczka. Zawsze po założeniu soczewek należy przepłukać pojemniczek świeżym płynem i pozostawić go otwartym do wyschnięcia.